Založ si blog

Podobnosť čisto náhodná, alebo zákonitosť v špirále dejín ?

Nový prezident USA, Donald Trump, svoje predvolebné prísľuby, od samotného začiatku svojho úradovania, napĺňa i skutkami. Súčasne sa však stále viac ukazuje, že problémy, ktoré Trump vo svojich predvolebných vystúpeniach vyslovoval nie sú klamstvom, z ktorého bol obviňovaný, ale sú reálne. Dokonca sa ukazujú rozsiahlejšie ako ním bolo prezentované. Nejde len o migráciu, nezamestnanosť, sociálne postavenie obyvateľstva, ale i o technickú zaostalosť a nedostatočnú údržbu infraštruktúry technických zariadení ( cesty, železnice, rôzne stavby ). Svetom už prebehla správa o nebezpečenstve pretrhnutia priehrady Oroville v Kalifornii, kde najskôr bola nariadená povinná evakuácia obyvateľstva, ktorú neskôr zmenili na „evakuačné varovanie“.

https://www.aktuality.sk/clanok/415805/v-kalifornii-zrusili-vystahovanie-ludi-z-okolia-poskodenej-priehrady/

Situácia D. Trumpa, v USA však naďalej zostáva zložitá a tlak na jeho diskreditáciu vo funkcii prezidenta narastá. Už po niekoľkých týždňoch čo je vo funkcii dochádza k odstupovaniu jeho ministrov a poradcov a aj k vyhrocovaniu sa vzťahov. Hlavný bezpečnostný poradca Michael Flynn odstúpil, pre väzby na Rusko ( mal hovoriť s ruským veľvyslancom Kysljakom o sankciách USA proti Rusku ). Istý rozpor je medzi vyhlásením ministra obrany USA Jamesa Mattisa, ktorý v Bruseli ubezpečoval svojich partnerov v NATO o podpore, a vystúpením D. Trumpa v MacDill Air Force Base na Floride, kde nehovoril o zrušení NATO, ale o tom, že členské štáty za svoje členstvo v NATO budú musieť platiť (za poskytovanú im ochranu ). Trump sa odvoláva na záväzok vyplývajúci z Washingtonskej zmluvy, že každá členská krajina má na obranu prispievať 2% zo svojho HDP. http://dailycaller.com/2017/02/06/president-trump-just-addressed-the-military-from-macdill-air-force-base-heres-what-he-said/

Týchto, tak povediac konfliktných situácii D. Trumpa je na americké pomery priveľa a ich vyústenie je dosť ťažko predvídať. Zvlášť citlivé sú otázky okolo medzinárodného postavenia USA. Pochopiteľne, že odozva tohto diania je aj vo svete a zvlášť citlivá je pre Európu, ktorá bez pritakania USA doteraz nerobila ani krok. Neistota a zdá sa že i chaos tým vzniká vo velení NATO i v hlavách európskych politikov. Len pred nedávnom si Poliaci ( aspoň politici ) pochvaľovali, že do Poľska prišli americké vojská, aby ich uchránili pred Ruskom a v minulých dňoch časť týchto vojsk bola presunutá kamsi na juh ( cez Slovensko ) . http://www.hlavnespravy.sk/sabinovcania-zazili-presun-vojenskej-techniky-v-priamom-prenose-august-1968-zo-zapadu-pyta-sa-diskutujuci/896685

Medzi európskymi politikmi v dôsledku všetkého tohto diania sa začínajú prejavovať vyjadrenia, že je potrebné k danej situácii urobiť nejaké opatrenia. Ide o úvahy s transformáciou EU ako spoločenstva štátov, kde je značný príklon k federalizácii, teda strate samostatnosti členov v rozhodovaní a o nutnosti vybudovať vlastnú európsku armádu. Tieto úvahy prevládajú hlavne z Nemecka a Nemecko by malo byť hlavným zastrešovateľom oboch týchto inštitúcií..

Tak aké by ostalo naše „samostatné Slovensko ? Naša armáda ( a nie len ona ) by bola pod velením nemeckého Bundeswheru.

Len pre zaujímavosť – pozrite si mapu Európskej únie ( už po Brexite ) a mapu Nemecka s jeho satelitmi v 2. svetovej vojne.

Vyzerá to tak, že po mnohých, dnes už historických, bojoch, Švédov, Poliakov, Francúzov, Nemcov ( a sú aj ďalší ), dnes pre „zoskupenú“ Európu tu stojí ten istý nepriateľ – Rusko.

Sme už ozaj na hrane totálneho vojenského konfliktu ?

09.04.2018

Opakujem otázku z nadpisu – sme ozaj už na hrane totálneho vojenského konfliktu, ktorý ohrozuje celý svet. Víťazný postup sýrskych vládnych vojsk a Ruska a koniec ISIL je nesporný ako aj viac »

Pán Chmelár, prekvapili ste ma.

04.03.2018

Pán Chmelár, prekvapili ste ma. Na portáli Hlavné správy som narazil na článok „Eduard Chmelár: Optimálnym riešením by bola úradnícka vlády.“. Rád si prečítam Vaše články, ktoré viac »

Hrátky „demokracie“.

02.03.2018

Hrátky „demokracie“. Od tzv. „Nežnej revolúcie“ je nám stále prízvukované, že sme sa zbavili totality a vládne tu demokracia. V posledných dňoch bola predvedená funkčná ukážka tejto viac »

USA-RUSSIA/SUMMIT

Druhý summit Putin-Trump by sa mal konať na jeseň

19.07.2018 23:33

Diskusie o príprave ďalšieho stretnutia Trumpa s Putinom už prebiehajú.

sarmat

Rusi zverejnili nové videá svojich špičkových zbraní, pozrite si ich

19.07.2018 22:29

Futuristické zbrane, z ktorých niektoré sú už v službe, sú navrhnuté tak, aby poskytli Rusku silný odstrašujúci účinok proti akejkoľvek agresii.

Finland Trump Putin Summit

Čiernohorci odmietli slová Trumpa, že by boli schopní vyvolať svetovú vojnu

19.07.2018 21:57

"Čierna Hora je maličká krajina s veľmi silnými ľuďmi... Majú veľmi tvrdých ľudí. Môžu sa stať útočnými a - dobré ráno - máme tu tretiu svetovú vojnu," povedal Trump.

Ukrajina, vojaci

Rusko sa ospravedlnilo arménskemu Paniku za spôsobenú paniku

19.07.2018 21:27

Počas neohláseného cvičenia ruskí vojaci v dedine strieľali a prechádzali vojenskými vozidlami.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 54824x
Priemerná čítanosť článkov: 1713x

Autor blogu

Kategórie