Donald Trump dostane možnosť prezentovať sa v úlohe prezidenta .

9. novembra 2016, palon, Nezaradené

V kontexte volieb prezidenta USA som napísal blog „Bude svet po prezidentských voľbách USA bezpečnejší?“ , ktorý som ukončil vyjadrením, že považujem tieto voľby prezidenta USA za významný moment, ktorý napovie v akom bezpečnom svete budeme žiť.

Tieto voľby prezidenta prebiehali v ostrej konfrontácii kandidátov už v rámci oboch najprestížnejšich straníckych skupín – demokratov a republikánov s gradáciou pri vybraných kandidátov týchto skupín – Clintonovej a Trumpa. Výsledok však je známy a Donald Trump bude 45. prezidentom USA. V súlade s otázkou môjho predchádzajúceho blogu o bezpečnejšom svete, to závisí, ktoré zo svojich často až protirečivých vyhlásení bude Donald Trump napĺňať.

Tento blog však píšem aj preto, že chcem jeho čitateľov upozorniť na ukážkovú manipuláciu, na to čomu sa hovorí „vymývanie mozgov“. Od samého začiatku až do posledného dňa pred voľbami mainstreamové média predkladali preferenčné skóre v prospech Hillery Clintonovej. Ešte aj v posledný deň niektoré agentúry priniesli preferenčné výsledky s výsledkom 2% v prospech Hillery. Pritom už niekoľko týždňov predtým a zvlášť po druhej televíznej debate bolo celkom zrejmé, že Hillery ide dolu vodou. Podarilo sa mi nájsť aj niekoľko záberov z meetingov Hillery, kde fotograf urobil nie príliš vydarený záber, aby prezentoval, že Hillery má „plno“. Potvrdzuje to aj všeobecná reakcia na výsledky. Okrem niekoľko článkov s reakciou na výsledok volieb, že je to čierny deň, šok a podobne , zvlášť hlavné agentúry nehovoria o nejakom zvlášť prekvapujúcom výsledku. A uvedomte si, že toto nie sú praktiky masmédií len v USA.

Myslím si, že tieto voľby ukázali v plnej nahote ako vyzerá demokracia Made in USA. Inak u mňa stratili USA kredit demokratického štátu od atentátu na prezidenta J. F. Kenedyho.

Nástup Donalda Trumpa je spojený s očakávaním zmien. Aj nástup prezidenta Obamu bol plný očakávania, zvlášť keď za jeho reči dostal dokonca Nobelovú cenu za mier.

Donald Trump sa ujme funkcie prezidenta v januári 2017, čo je ešte dosť dlhá doba. Myslím dosť dlhá doba v súvislosti s tým, že podľa prefabrikovaných preferencií a mohutnej mainstreamovej populácii, Donald Trump nie je zrejme žiadaným prezidentom súčasnej vládnucej americkej špičky a americkej generality. Doba je dnes taká, že asi by nebolo veľkým problémom z inscenovať divadlo s nejakým nepríčetným teroristom, pri ktorom by Trump mohol prísť o život. A v histórii USA sú s tým skúsenosti, brat J.F. Kenedyho, Róbert Kenedy, ako bezkonkurenčný favorit na prezidentský úrad, postihol ten istý osud ako jeho brata.

Dúfam však, že nič zvláštneho sa nestane a Donald Trump bude mať možnosť ako prezident USA prezentovať ako to vlastne s tým svetom myslí.