Problémy D. Trumpa a útok na sýrsku základňu.

9. apríla 2017, palon, Nezaradené

Útok na sýrsku základňu u politikov, nohsledov USA, a mainstreamových novinárov, dobre platených za oblbovanie ľudí, vyvolal nadšené „Hurá !“ silná amerika je opäť späť. To, že v každom prípade útok možno použiť za flagrantný príklad agresie im vôbec nevadí. A pretože sú pre demokraciu a humanitu za každú cenu, hľadajú zdôvodnenia aby tento čin mohli povýšiť práve za prejav demokracie a humanity. Už na začiatku týchto prevratných zmien tu bol niekto, kto prišiel s vyjadrením „humanitné bombardovanie“.

Tešia sa však predčasne, dôvod útoku je niekde inde.

Možno jednoznačne povedať, že Donald Trump pre štátnu elitu USA, či z radov republikánov, alebo demokratov, nebol žiadaný prezident. Jeho prehlásenia, či k domácej, alebo zahraničnej politike boli proti srsti vládnúcim elitným vrstvám. Keď si preberiete vyjadrenia, a nakoniec aj konanie jeho predchodcov, Busha a Obamu, dospejete k naprostej zhode vo význame reči a v konaní. Tu prišiel niekto, kto vyhlasuje zmeny a riešenie problémov, ktoré boli zrejmé a o ktorých sa zámerne nehovorilo. Hľadali sa všetky prostriedky ako zabrániť Trumpovi nastúpiť do prezidentského úradu. Išlo len o to, aby sa zachoval zdanlivý obraz zákonnosti, veď USA sú jasný príklad demokracie. Prevaha Trumpa však bola natoľko zrejmá, napriek masírovaniu mainstreamom o jasných preferenciách pre Hillary Clintonovú, že poslednú, čo by zákonnú možnosť, bolo prepočítavanie hlasov. Pomerne skoro skončilo a výsledky sa veľmi ani nepublikovali, lebo prevaha Trumpa sa ukazovala ešte výraznejšia. Tak bol Donald Trump uvedený do prezidentského úradu.

Donald Trump hneď od začiatku ukázal, že jeho reči neboli plané a začal s opatreniami, o ktorých hovoril vo svojich rečiach. Je len pochopiteľné, doterajšia štátna elita, republikáni i demokrati, začali mu robiť problémy. Neschválili mu jeho návrhy v zdravotnom poistení (obamacare), z ľudí, ktorých si vybral do administratívy, neboli schválení, prípadne s problémami a krátko na to sa musel vzdať svojho poradcu ( Flynn ). Hlavne zo strany politikov demokratickej strany sú hľadané všetky prostriedky ako by bolo možné na D. Trumpa uplatniť impeachment a dostať ho tak z prezidentského úradu. Problémy D. Trumpa sú aj s generalitou armády USA a s tajnými službami, hlavne CIA.

Na zvrátenie tejto situácie a posilnenie svojej pozície Donald Trump použil útok na sýrsku základňu. Za tento útok zožal uznanie nie len z radov svojej republikánskej strany , ale i z radov demokratickej strany. Generalita dostala tiež príležitosť predviesť svoju silu. Kandidát D. Trumpa na sudcu najvyššie súdu Neil Gorsuch, ktorý sa javil senátu ako problémový, po útoku bol schválený. Trump sa o útoku neinformoval ani senát, napriek tomu, mu za to nebola vytknutá žiadna výtka.

Minister zahraničných vecí USA Rex Tillerson vyhlásil, že ruská strana bola o útoku informovaná.

Reakcia Ruska, že ide o akt agresie odpovedá spôsobu ako bol útok prevedený.

V tejto chvíli to vyzerá, že útok, sťa by odplata za použitie chemických zbraní zabral. Je však otázkou či Donald Trump ustojí blanc na hrane udržania si prezidentského úradu a tlaku viesť politiku v intenciách svojich prezidentských predchodcov, čo znamená ďalšiu eskaláciu napätia.